Na čítanie

„Naša veľká rodina“ alebo Pesničky pre detičky

Presne si pamätám ako to začalo. Zuzanka mi nechcela dovoliť otvoriť okno, lebo sa bála, že pavúk sediaci v strede svojej siete za oknom, vlezie dnu a skočí na ňu. A tak v to slnečné a veselé ráno, za malým stolčekom v kuchyni vo Varíne, vznikla moja prvá básnička pre deti „O pavúkovi Križiakovi“. Zuzanka mi nielen pomáhala hľadať rým, ale nakreslila aj niekoľko milých kresbičiek.

Ako išiel čas, básničky pribúdali jedna za druhou, a tak som sa rozhodol požiadať o grant, aby mohla vzniknúť knižka pre deti. Grant sme nedostali. Ale poznáte to, keď niečo milujete a robíte naozaj z lásky, nič vás nezastaví. Ani neúspechy, ani finančné ťažkosti, ani ľudia, ktorí vás prestanú podporovať, pokiaľ z vás nemajú čo získať.

K tomu skrsla myšlienka tieto milé veršíky zhudobniť. To by nešlo tak zábavne a zľahka, keby mi s tým neprišiel na pomoc ďalší anjel s menom Evička Krupovie. Jej dobré rady, nápady, dobrý vkus, pozorné uško či láskavý hlások dodávajú mojim pesničkám pre deti ten správny rozmer.

Nakoniec sme chytili do rúk farebné ceruzky a odvážne sme započali rozvíjať náš talent kresliť, ktorý na tento zázračný okamih čakal už od čias základnej školy. Niežeby som si namýšľal, že ilustrácie sú niečo extra, ale jedno viem isto. Sú úprimné, hravé, veselé, od srdca a pre deti.

Pevne verím, že táto kolekcia pesničiek pre deti s názvom „Naša veľká rodina“ sa bude páčiť nie len tým najmenším ale i vám veľkým deťom 🙂