Peter Adamov klavirista, gitarista, spevák, textár a multiinštrumentalista - rodák zo Žiliny vyštudoval operný a klasický spev na VŠMU v Bratislave v triede Petra Mikuláša. V roku 2004 sa stáva víťazom slovenskej "Coca-Cola Popstar" a vydáva album "Keď" v Sony Music, ktorý je distribuovaný v Čechách i na Slovensku.
V roku 2007 sa stáva finalistom v televíznej speváckej súťaži "Hit Storočia" s Piesňou o Rodnej Zemi. Ako lektor spevu sa podieľa na príprave talentovaných rómskych detí v nadácii Divé Maky(2008),
popritom realizuje i množstvo hudobných workshopov pre ZŠ a MŠ po celom Slovensku. V období 2013-2016 audiovizuálne spracoval rozprávku Šťastný Princ (Oscar Wilde).
S ľahkosťou sa pohybuje medzi hudobnými žánrami od opery cez pop, bossanovu, sambu, swingový jazz, či slovenský folklór.
Pre svoju lingvistickú multifunkčnosť predstavuje piesne vo vynikajúcej angličtine, francúzštine, španielčine, latinčine, ruštine, taliančine alebo portugalčine. V 2017 bol hosťom v relácii "Introspektívy"(TV 213), alebo i v projekte Supertrieda( Pomáhať nebolí).
V tom istom roku vydáva album "Portrait" kde spolupracuje so slovenskými muzikantami - Juraj Griglák, Gabriel Jonáš, Klaudius Kováč, Eugen Vizváry, Martin Valihora, Jozef Döme, Oldo Petráš, Pavol Bereza a Michal Bugala, Marek Pastírik a Michal Cálik.
V roku 2017 účinkuje tiež pre populárny detský projekt - Spievankovo (Kráľovná Harmónia) ako "Majster Netopier".
V roku 2018 zkomponoval a nahral hudbu do aplikácie Pieniny (Sprievodca Po Horách), vytvoril dramaturgické pásmo "Po Stopách Jánošíka" a ako spevák absolvoval koncerty v rámci projektu Ecce Jazz (Pavol Bodnár a AMC Trio).
V charitatívnej relácii "Štvorlístok" uviedol svoju skladbu Per Sempre, ktorú nahral s orchestrom Slovenského Rozhlasu.
Objavil sa aj na "Muzikálovom Festivale J. Bednárika 2019", kde moderoval program "Legendy" s jeho hosťami: V.Patejdl, M.Babjak, M.Dvorský a P.Hammel)
V súčasnosti vydáva svoj tretí album "Bonbon" ktorého skladby už odzneli v hudobnom programe "Musicbar" (TA3).

 

© 2016 by Zuzana Hruzova. Proudly created with Wix.com